STAROSTLIVOSŤ O OKULIARE

feb 1, 2024 | Novinky

Čistota je základom života

Toto pravidlo platí aj pri nosení okuliarov. Ak chcete vidieť okolitý svet čo najlepšie, občas je nutné preto aj niečo urobiť. Konkrétne vyčistiť si okuliarové sklá. Aj tu však existujú určité pravidlá, ktoré by ste mali dodržiavať. 

Šošovky (sklá) vyrobené z plastu čistite vždy namokro. Pokiaľ ste doma opláchnite okuliare vlažnou vodou, môžete použiť jemný saponát na odmastenie, taktiež nezabúdajte umývať aj nosník so sedielkami, keďže aj tam sú nečistoty.

Do kancelárie a na cesty či do kabelky sú vhodné čistiace spreje zakúpené v očných optikách. Šetrným spôsobom odstraňujú aj mastnotu a agresívny pot. Sprej si nastriekate na šošovky z oboch strán a preleštite jemnou mikrovláknovou handričkou. 

V zime môžete použiť No fog sprej, ktorý pôsobí aj proti zahmlievaniu okuliarových skiel. Sprej si nastriekate na šošovky z oboch strán, necháte minútu pôsobiť a preleštite jemnou mikrovláknovou handričkou.

Pravidelné čistenie okuliarov zvyšuje ich životnosť. Raz za čas navštívte našu očnú optiku Doctor Optic a my vám Vaše okuliare vyčistíme v ultrazvukovej čističke.

Okuliare patria do puzdra ako auto do garáže. Chráni ich nielen pred možným poškodením, ale aj pred nánosmi rôznych nečistôt. Noste puzdro vždy so sebou, kamkoľvek pôjdete. 

Ak máte nejaké otázky, pokojne sa nám ozvite. Náš odborný personál Vám ich zodpovie.

 

Tím Dr. Optik SK